Gruusia iidne juveelitehnika

Uudised

Kommenteeri
Oktoobri alguses õnnestus ķülastada Gruusiat ja tutvuda seal kohaliku, iidse emailimise tehnikaga-minankari.
Ehtekunst Gruusias on originaalne ja ainulaadne. Gruusia puhas taevasina, päikese kuld ja küpse veini punane: kõik need värvid on harmooniliselt põimitud eheteks, mis on valmistatud  iidses Gruusia emaili tehnikas nimega minankari.
 Esimeste minankari tehnikas esemete valmimise aeg ulatub 8.-9. Sajandisse. Minankari tehnika tõid Gruusiasse muistse Bütsantsi meistrid. Siis valmistati enamus tooteid usuliste motiividega. Keskaegsete emailide kogumit hoitakse Tbilisis asuvas Riiklikus kunstimuuseumis, samuti sellistes maailmakuulsates muuseumides nagu Ermitaaž, Metropolitan, Berliini rahvusmuuseum jne.
 Minankari kunst oli arenenud Gruusias kuni 15. sajandini. Siis hakkas see juveliiritehnika järk-järgult kaduma.
Paar kümnendit tagasi, otsustas käputäis entusiaste taaselustada iidse Gruusia ehete viimistlemise tehnika traditsiooni ja avasid kunstigalerii "Ornament", kuhu nad koondasid minankari käsitöölisi ja korraldasid näitusi.
Täna tegeleb galerii "Ornament" aktiivselt minankari kunsti arendamisega ja levitamisega.  Minankari tehnika on keeruline ja hoolikas protsess, mida ei saa mehhaniseerida. Ja see tähendab, et on võimatu leida kahte identset kaunistust. Iga toode on ainulaadne käsitsi tehtud töö. Samuti väärib märkimist, et minankari emaili kasutatakse ainult koos väärismetallidega: kuld ja hõbe. Email on saadud, nagu mitmeid sajandeid tagasi, looduslikest mineraalkividest.
Tegime meiegi läbi oma esimese koolituse "Ornamendi" meistrite juhendamisel. 


Lisa kommentaar

Email again: